Vítejte na stránce milohatak studio and atelier

Díky svému tatínkovi, pánskému krejčímu a skvělému člověku, a také díky nemalé podpoře ze strany maminky, jsem se k šití a tvorbě dostal už ve svém útlém dětství. U tatínka jsem se následně v roce 1984 pánským krejčím vyučil, a šití se stalo opravdu mojí nejmilejší činností. 
Po zdravotních komplikacích od roku 2013, mi moc pomohla sestřenice Ilona, pánská krejčová vyučená stejně jako já, u mého tatínka, která mi oživila teorii střihů, a já se znovu mohl pustit do tvorby a oblíbeného šití. Postupně jsem přidal další tvořivé činnosti. 
Dnes se snažím, pokud mi to zdraví dovolí, šít, vyrábět kožené kabely, módní doplňky, nově také dýmky, a celkově tvořit věci, které by druhým dělaly radost.
                                                                                                      Třeba se mi to i někdy daří, a to je pro mně ta největší odměna.
                                                                                                                                                                        Miloš V. Haták

Studio milohatak studio and atelier navazuje na tvorbu mého tatínka, který tvořil ještě za minulého režimu. U tatínka jsem se v roce 1984 pánským krejčím vyučil, a když se v 1989 poměry změnily, tatínek se moc těšil, že si společně otevřeme krejčovský salón a budeme tvořit. Bohužel pár let na to tatínek onemocněl a zemřel. Slíbil jsem si, že jednou až to bude možné, tak na tatínkův odkaz navážu, a splním mu náš společný sen. Trvalo to sice mnoho let, mezi tím jsem prošel nemálo profesemi, které mi přinesly spoustu zkušeností, pozitivních i negativních, vzestupů i pádů, a formovaly moji osobnost. 
Postupně jsem došel do bodu, kdy nastala ta správná doba založit Studio milohatak studio and atelier a začít tvořit. Znovu jsem začal, pokud mi to zdraví dovolí, naplno šít, navrhovat oděvy, navrhovat a vyrábět kabely kožené, ale i z jiných materiálů, doplňky k oděvům a v poslední době i navrhovat a vyrábět dýmky. 
Moje zkušenosti s odíváním a ze společnosti, kde jsem se v průběhu let pohyboval, mě dovedly k tomu, že jsem se dostal k činnosti, která mi osobně dělá velkou radost, a to je poradenství při odívání. Rád spolupracuji s lidmi, kteří jsou dostatečně soudní na to, aby některé činnosti které jim nejsou vlastní, svěřili někomu, kdo má v daném oboru větší zkušenost a "přehled", a jsou ochotni si nechat poradit. I já si rád nechám radit v oblastech, kterým nerozumím a vím, že je to vždy lepší řešení. Ušetří mi to hodně času a mnoho nepříjemných situací. 
A tak občas radím mladým, ale i zralejším mužům, někdy také ženám, jak se vhodně obléci pro tu kterou příležitost, jak si poskládat šatník, aby vyhovoval potřebám, povídáme si o trendech a stylech, a o tom, jak se jimi nenechat zbytečně ovlivnit a naopak.  

Zakázková krejčovina

Poctivé krejčovské práci se věnuji od roku 1984, kdy jsem se pánským krejčím vyučil. Navrhnu, nastřihnu a také ušiji pánské a dámské oblečení od kalhot, sukně, šatů, až po kabát. Vše závisí pouze na mém  momentálním zdravotním stavu. 

Výroba kabel kožených 
i z jiných materiálů

Navrhuji a vyrábím kabely a kabelky kožené, případně z jiných materiálů. Navrhnu a vyrobím malé psaníčko do divadla, stylové pouzdro na notebook, spisovku, pouzdro na klíče, nebo cestovní kabelu. Ukázky prací jsou na stránce Blogu.

Výroba šperků

Ze šperků jsem vyráběl, náušnice, náramky a náhrdelníky. Většinou jsem pracoval s chirurgickou ocelí, kamenem, sklem a lávou. Kameny, které jsem používal, byly z řeky Jizery od Železného Brodu. Bohužel zdraví mi již nedovolí se této činnosti dále věnovat.
Vyhledávání