Studio

Vítejte na stránce milohatak studio and atelier

Díky svému tatínkovi, pánskému krejčímu a skvělému člověku, a také díky nemalé podpoře ze strany maminky, jsem se k šití a tvorbě dostal už ve svém útlém dětství. U tatínka jsem se následně v roce 1984 pánským krejčím vyučil, a šití se stalo opravdu mojí nejmilejší činností. 
Po zdravotních komplikacích od roku 2013, mi moc pomohla sestřenice Ilona, pánská krejčová vyučená stejně jako já, u mého tatínka, která mi oživila teorii střihů, a já se znovu doma mohl pustit do tvorby a oblíbeného šití, a postupně přidat další tvořivé činnosti. 
Dnes se snažím, pokud mi to zdraví dovolí, šít, vyrábět kožené kabely, módní doplňky, šperky, nově také dýmky, a celkově tvořit věci, které by druhým dělaly radost.
                                                                                                      Třeba se mi to i někdy daří, a to je pro mně ta největší odměna.
                                                                                                                                                                        Miloš V. Haták

Studio milohatak studio and atelier navazuje na tvorbu mého tatínka, který tvořil ještě za minulého režimu. U tatínka jsem se v roce 1984 pánským krejčím vyučil, a když se v 1989 poměry změnily, tatínek se moc těšil, že si společně otevřeme salón a budeme tvořit. Bohužel pár let na to tatínek onemocněl a zemřel. Slíbil jsem si, že jednou až to bude možné, tak na tatínkův odkaz navážu, a splním mu náš společný sen. Trvalo to sice mnoho let, mezi tím jsem prošel nemálo profesemi, které mi přinesly spoustu zkušeností, pozitivních i negativních, vzestupů i pádů, a formovaly moji osobnost. 
Postupně jsem došel do bodu, kdy nastala ta správná doba založit Studio milohatak studio and atelier a začít tvořit. Znovu jsem začal, pokud mi to zdraví dovolí naplno šít, navrhovat oděvy, navrhovat a vyrábět kabely kožené ale i z jiných materiálů, šperky, doplňky k oděvům a v poslední době i navrhovat a vyrábět dýmky. 
Moje zkušenosti s odíváním a ze společnosti, kde jsem se v průběhu let pohyboval, mě dovedly k tomu, že jsem se dostal k činnosti, která mi osobně dělá velkou radost, a to je poradenství při odívání. Rád spolupracuji s lidmi, kteří jsou dostatečně soudní na to, aby některé činnosti které jim nejsou vlastní, svěřili někomu, kdo má v daném oboru větší přehled, a jsou ochotni si nechat poradit. I já si rád nechám poradit v oblastech, kterým nerozumím a vím, že je to vždy lepší. Ušetří mi to hodně času a mnoho nepříjemných situací. 
A tak občas radím mladým, ale i zralejším mužům, někdy také ženám, jak se vhodně obléci pro tu kterou příležitost, jak si poskládat šatník, aby vyhovoval potřebám, povídáme si o trendech a jak se jimi nenechat zbytečně ovlivnit a naopak atd... 

Zakázková krejčovina

Poctivé krejčovské práci se věnuji od roku 1984, kdy jsem se pánským krejčím vyučil. Navrhnu, nastřihnu a také ušiji pánské oblečení od kalhot po kabát. Pokud je třeba, samozřejmě vyjdu vstříc i dámám. Vše závisí pouze na vzájemné domluvě a na mém  momentálním zdravotním stavu. 

Výroba kabel kožených 
i z jiných materiálů

Navrhuji a vyrábím kabely a kabelky kožené, případně z jiných materiálů. Navrhnu a vyrobím malé psaníčko do divadla, stylové pouzdro na notebook, spisovku, nebo cestovní kabelu. Záleží na čem jsme schopni se domluvit.  Další ukázky prací jsou na stránce Blogu.

Módní doplňky

Věnuji se také výrobě módních doplňků, jako jsou manžetové knoflíčky, ozdoby do klopy atd.. Další ukázky prací jsou na stránce Blogu.

Výroba šperků

Ze šperků vyrábím, náušnice, náramky, náhrdelníky. Většinou pracuji s chirurgickou ocelí, kamenem, sklem a lávou. Kameny jsou z řeky Jizery. Další ukázky prací jsou na stránce Blogu.
Vyhledávání