MOKA EXPRESS 

KONVIČKA MOKA EXPRESS

Italské espresso připravené doma na sporáku.


Začátek 20. století je také zrodem prvního espressa. Rychle připravená káva plná chuti a vůně se stala pro Itálii symbolem a národním dědictvím, na které jsou, jak se patří hrdí. S oblibou espressa vznikla poptávka po kávovaru do domácnosti. Tady přichází na scénu Bialetti.
V malé vesničce Omegna založil roku 1919 podnikatel Alfonso Bialetti menší firmu: Alfonso Bialetti & Co, zabývající se zpracováním hliníku. Roku 1933 přišel s geniálním nápadem na výrobu konvičky na kávu, která se stala nedílnou součástí ranního rituálu Italů napříč generacemi. Nazval ji Moka Express – po centru kávového obchodu, přístavu Mokha.

Jak funguje Moka Express Bialetti a co je na Bialettiho vynálezu tak speciální?

Tajemství moka konvičky Bialetti je v chytře navrženém způsobu přípravy kávy za pomocí tlaku. Ten se vytváří v hlavní komoře konvičky, když ji postavíte na sporák. V hlavní komoře je horká voda tlakem páry tlačena skrze jemně mletou kávu uvnitř filtračního košíku vprostředku moka konvičky. Výsledkem je silná chuť i aroma kávy připravené ve stylu espressa, která svou lahodností dokáže konkurovat kávě od profesionálního baristy v kavárně. 
Přitom vše, co k přípravě kávy v Moka Express Bialetti potřebujete, je čerstvá pražená káva, voda a sporák. Obejdete se bez jakéhokoliv sofistikovaného a drahého vybavení.
Na trhu lze najít více či méně úspěšné variace moka konviček, ale pravá italská Bialetti konvička je nejoblíbenější. Od začátků jako skromná výrobna hliníkového nádobí po mezinárodní status ikony italské kultury si Bialetti drží oddanosti ke kvalitnímu produktu a nadšením pro inovace. Osobitý design osmistěnné hliníkové konvičky se u klasických modelů Moka Express stále opakuje. Výrobci přichází i s moderními konvičkami z nerezu nebo s elektrickou základnou.
Pravou Bialettku poznáte podle typického loga, který je také jedním z tajemství konviček Bialetti. Tento maskot – muž s knírkem („l’omino coi baffi“) byl vytvořen v 50. letech jako reakce na vznikající množství napodobenin a inspirací byl prý Renato, syn Alfonse Bialetti.
Takže, až si příště budete chtít vychutnat autentický šálek italského espressa, aniž byste museli opustit svůj dům, sáhněte po konvičce Moka Express – malém kávovaru s velkými tajemstvími!
Pro přípravu lahodné domácí kávy v MOKA KONVIČCE, ideálně v Bialetti, jsem pro vás připravil praktický návod. 
Abyste si mohli vychutnat váš autentický domácí šálek italského espressa, je také velmi důležitý výběr kávy. Vyzkoušel jsem za vás spoustu různých druhů kávy, a dovolím si vám doporučit kávu - zde si ji můžete případně objednat: IDEE KAFFEE, firmy J.J. DarbovenNejen, že káva IDEE je speciálně pražená, je i správně mletá a má lahodnou výslednou chuť. Pokud máte zájem dozvědět se více informací o kávě IDEE, podívejte se na následující odkaz: IDEE KAFFEE
Vyhledávání